REJSY MORSKIE„Rejs po misia polarnego“
SVALBARD 8.06-17.06.2016


Nie lubisz gorąca? Tłoku w marinach? a ciągnie Cię w miejsca, do których nie dojedziesz autobusem MZK to rozważ Rejs po zatokach i przesmykach wyspy Svalbard ( Spitspergen)

Przygotowujemy rejs przed sezonem tak by mieć okazje poczuć jeszcze wyjątkowość dalekiej północy, Będziemy pływać po zachodnim wybrzeżu Svalbardu (Spitsbergenu). Zaczaimy się na misia polarnego, poczujemy koniec zimy, dotkniemy góry lodowe. Białe noce, budząca się do życia przyroda, początki lata w Arktyce i niesamowita fauna i flora. To wszystko będzie okazją do zrobienia fantastycznych zdjęć i filmów.
Zaczynamy i kończymy w Longyearbyen
Termin 2016 8.06- 17.06 Svalbard ( Spitsbergen)

Będziemy pływać na s/y Operon – 17m aluminiowym jachcie zaprojektowanym, przystosowanym i sprawdzonym w żeglowaniu arktycznych.

Rejs poprowadzi Kpt. Jerzy Kosz, który pełnił funkcję kapitana podczas wypraw Panoramą, Selmą Expeditions, Spirit One na Islandię, Spitsbergen, Antarktydę, Grenlandię. Drugą osobą prowadzącą rejs jest Kpt. Marta Sziłajtis , która jako najmłodsza Polka opłynęła samotnie świat.

Sczegółowy plan rejsu jak zawsze uzależniony od warunków atmosferycznych i występowaniu gór lodowych, ale również zależne od upodobań załogi. W końcu mają to być wakacje na Spitsbergenie

Koszt rejsu 4 200 zł.

Cena obejmuje wszystko co na jachcie (opłaty, paliwo, ubezpieczenie SAR, broń, wyżywienie ). Uczestnicy dodatkowo opłacają koszty przelotów i ubezpieczenia turystycznego od kosztów leczenia i NNW. Organizujemy również przelot grupy.


BRIV Rejs Pieśni spod żagli


Mamy wielką przyjemność zaprosić opolskich żeglarzy i przyszłych adeptów tej sztuki oraz przyjaciół i sympatyków naszego stowarzyszeni na IV Rejs Pieśni spod żagli.
To już czwarty raz wybierzemy się na wspólną wyprawę. Byliśmy już na Morzach: Tyreńskim, Jońskim, Liguryjskim, Balearskim oraz Adriatyckim. Teraz czas na nasz Bałtyk.

Mamy dla Was wyjątkową propozycje. Tym razem zabieramy Was na angielską barkentynę „Jean de la Lune”. Będzie okazja wejść na reje i poczuć klimat Kliprów i szybkich Packetów.

Wypływamy z Gdańska i w zależności od pogody obieramy kurs na Gotlandię, Szwecje, albo na Bornholm. Tydzień później wysiadamy w Świnoujściu.

Będziemy pierwszą polską grupą, która popłynie w rejs na tej wyjątkowej bargentynie. Statek zbudowany w Bretanii w 1957 roku najpierw był szkunerem sztakslowym wykorzystywanym we flocie rybackiej, a potem na przełomie lat 70/80 przebudowany, w wyniku czego stał się bargentyną, ale przede wszystkim starano się zachować ducha drewnianej jednostki połowy XX w.

Nasz rejs tradycyjnie będzie śpiewająco-szkoleniowy. Dla tych, co będą chcieli poszerzyć swoją żeglarską wiedzę przygotowaliśmy szereg zajęć. Ale oczywiście podstawą tego rejsu będzie: szkolenie, dobra zabawa, śpiew, poznanie kolejnych miejsc na mapie naszych rejsów oraz wypływanie jak największej ilości godzin potrzebnych do uzyskania Jachtowego Sternika Morskiego oraz Kapitana Jachtowego. Nie trzeba mieć patentów żeglarskich ani doświadczenia żeglarskiego. Wystarczy, że chcecie wziąć udział w naszym rejsie i złapać bakcyla, a przy okazji czegoś się nauczyć, zobaczyć nowe miejsca, wspólnie pośpiewać i po prostu odpocząć. Jeden minus to taki, że mamy tylko osiemnaście miejsc i nie wszystkich będziemy mogli zabrać.

Rejs zaczynamy w Gdańsku 30 lipca (sobota) płyniemy na Bałtyk, odwiedzimy bałtyckie porty, i schodzimy 6 sierpnia w Świnoujściu.

Kapitanem będzie Piotr Intres właściciel żaglowca, a jednocześnie Opolanin. Oficerami będą: Grażyna Wodiczko, Paweł Biały i Ryszard Sobieszczański.

Pozostają kwestie finansowe. Koszt rejsu to kwota 350 funtów angielskich. Zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, opłaty portowe oraz gadżety rejsowe. Dojazd do Gdańska i powrót ze Świnoujścia we własnym zakresie.

Zgłoszenia wysyłamy na adres: piesni_spod_zagli@interia.pl

Wpłaty:
do 20.04 kwota 120 funtów
do 20.05 kwota 120 funtów
do 20.05 kwota 110 funtów

Wpłaty zbierane przez:
Grażyna Wodiczko tel: 513607029
Paweł Biały tel: 695727760
Ryszard Sobieszczański 606881176

Pozostaje tylko szybko zdecydować się na rejs z nami, wysłać zgłoszenie, wpłacić pierwszą ratę i liczyć dni do rejsu. Rezerwacja miejsca na rejs tylko na podstawie zgłoszenia na w/w email oraz terminowej wpłaty zaliczek wg. kolejności.

Nasz rejs to rzadka okazja do popłynięcia na rejs na żaglowcu w środku lata na Bałtyk całą grupą, dlatego nie zastanawiajcie się za długo.

Rejs organizowany przy współpracy z Marina Lok Turawa, pod patronatem Opolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Radia Opole, NTO oraz TVP Opole


BR

Rejs z Posejdonem
8.10-22.10 Grecja wyspy


Port zaokrętowania i wyokrętowania Lavrio.

W tym sezonie w planach odwiedzamy wyspy: Andros, Tinos, Ikaria, Patmos, Naxos, Siros, Kea. Na jachcie pomocą służą doświadczony instruktor żeglarstwa oraz instruktor płetwonurkowania.

Rejs z ludzmi którzy o wyspach greckich, kulturze i kulinariach wiedzą sporo i chetnie dzielą sie swoimi doswiadczeniami

Koszt 500 Eur. + kasa jachtu.

Załoga na jacht dostaje sie na własny koszt lot Warszawa - Ateny

Kontakt: Grażyna 513 60 70 29 lub na e-mail biedronabzbz@wp.pl


BR