Brak obrazka01

OPOLSKIE STOWARZYSZENIE MUZYCZNE
"Pieśni spod żagli"

MECHANICY SHANTY


Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne Pieśńi spod żagli oraz Marina Lok Turawa zaprasza serdecznie na koncert zespołu MECHANICY SHANTY. 17 sierpień, sobota, godz. 20:00 Marina Lok Turawa.


BR

Tym razem gościć będziemy legendę polskiego folku marynistycznego. Zespół. powstał w 1985 roku i szybko zyskał duże uznanie wśród publiczności. Są laureatami większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych). Do tej pory Mechanicy koncertowali w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech i USA.

Fenomenem zespołu tworzonego przez sześć osób jest fakt, iż mieszkając w różnych miastach spotykają się regularnie by wspólnie grać i śpiewać i mają za sobą setki koncertów w całej Polsce i za granicą.

Do tej pory Mechanicy Shanty wydali cztery płyty: Pierwszą "Mechanicy Shanty" wydaną na kasecie i LP, druga: „ Zapach Lądu" wydaną na kasecie. Kolejna płyta, tym razem na CD to "Live'97", a dwa lata później zespół nagrał płytę studyjną pt. "W granicach folku".

Mechanicy Shanty są twórcami takich przebojów jak: Dziki włóczęga, Żegluj, Maui, Green Horn, Irlandzki wędrowiec, Denis Land, Hiszpanka z Callao, Herzogin Cecille, Polka, Eliza Lee czy Sześć błota stóp oraz wielu innych, których nie sposób wymienić.
Każdy koncert w ich wykonaniu to niezwykła dawka energetycznego folku marynistycznego i szykuje się niezły wieczór
Bądźcie koniecznie. Tradycyjnie zaproście rodzine, przyjaciół i znajomych.
17 sierpień, sobota, godz. 20:00 Marina Lok Turawa
Bilety 29 zł.
Rezerwacja stolików i sprzedaz biletów: Biedrona tel: 513 60 70 29
Sprzedaż biletów Rychu 606 88 11 76
Zapraszamy serdecznie.
Rychu Sobieszczański
Pieśni spod zagli

FLASH CREEP


Witam Moi Drodzy !
Czesto nas pytacie, kiedy będziemy znowu gościć zespól FLASH CREEP, który Wam bardzo przypadł do serca.
I udało się. 26 lipca (piątek) 2013 o godz. 20:00 w Marinie Lok Turawa wystąpi FLASH CREEP.


BR

Czy należy przedstawiaż zespół?
Charyzmatyczne głosy Izy i Maćka, skrzypce Izy, fantastyczne, folkowe brzmienie gitary Maćka oraz mandoliny Picka i jeszcze na dodatek ich autorskie piosenki, a także humor na scenie. To wszystko sprawia, że ich koncerty są po prostu niesamowite. Lata na scenie z Czterema Refami i Mechanikami Shanty sprawiło, że Iza, Maciek oraz Picek tworzą naprawdę wysoką jakość pieśni marynistyczno-żeglarskich.
Tradycyjnie zaproście znajomych, przyjaciół i rodzinę i bądźcie z nami w najbluiższy piatek.
Bilety po 20 zł. i dzwoncie z rezerwacjami do Biedrony 513 607 029
Pozdrawiam i zapraszasm serdecznie.
Rychu
Pieśni spod żagli

RYCZĄCE DWUDZIESTKI


Stuknęła im już trzydziestka, a oni nadal grają, koncertują, tworzą i mają się świetnie. Na koncie 10 płyt CD i takie "hity z satelity" jak: Hiszpańskie Dziewczyny, Wielorybnicy Grenlandzcy, Timeraire czy Dalej w morze i można by jeszcze wymieniać piosenki, które znacie, a które wyszły spod ręki Dwudziestek. I uwierzcie mi oni są naprawdę jak wino i w ich wypadku to nie jest wyświechtany slogan. Jak chodziłem na ich koncerty 25 lat temu to waliło w łeb równo, a teraz ich muzyka to jest poezja picia wina. Na dowód posłuchajcie utworów z ich ostatniej płyty: "Acapella". Moi drodzy! Nasz wieczór pociągniemy dalej. Uczcimy tradycję Nocy Świętojańskiej i urządzimy święto ognia, wody, słońca i księżyca by zapewnić nam zdrowie, młodość, urodzaj, a przede wszystkim płodność. Zapalimy ogniska, wypłyniemy nocą nad jezioro i będziemy puszczać wianki wraz z zapalonymi świecami. Nagrodzimy najpiękniejsze wianki. Poszukamy kwiatu paproci.


BRZapraszam Was serdecznie 22 czerwiec godzina 19:30, bilet 28 zł.
Bilety i rezerwacje stolików u Grażynki biedronabzbz@wp.pl tel: 513 607029
Bilety u mnie piesni_spod_zagli@interia.pl , tel: 606-88-11-76

Zaproscie przyjaciół, znajomych i spędźmy miły wieczór.

JERZY PORĘBSKI


18 maja 2013 odbył się w Marinie Lok Turawa koncert legendy polskiej sceny szantowej: Jurka Porębskiego. Trzy godzinny koncert zamienił sie w nocne żeglarzy rozmowy do późnych godzin nocnych. Jurek zagrał wszystkie swoje znane utwory, ale też nie zabrakło nowych piosenek z ostatniej płyty: "Niech tak zostanie" Były opowieści z dalekich mórz, piosenki na życzenie, mnóstwo humoru i tradycyjne wspólne śpiewanie.


BR